Voorjaarsbijeenkomst Oss, za. 31 maart 2018 – Joël Kuiper

Ex-student en nu-IT-er Joël uit Groningen beklom als laatste spreker het podium met zijn lezing Van nul tot Hyperstar. Hij werd in september 2015 gegrepen door de mooie ‘(bloed)maansverduistering’ en zag en fotografeerde een halfjaar later poollicht vanuit het donkere Winsum. Een astrofotograaf voor ‘Deep Space Objects’ was geboren. Hij kocht een Orions Sirius (HEQ5) montering met Samyang 500 mm objectief. Die laatste was volgens hem ‘een dom idee’ en er kwam al snel een Hyperstar voor een C8 Edge HD. Hyperstar is vervangende optiek voor een SCT, maakt van een f/d 10 een f/d 2 (van 2000 mm naar 500 mm) en vervangt de secundaire spiegel. Na een gemodde Canon 600D werd er een nieuwe camera aangeschaft: QHY 10 en later een ASI 1600MM-C. Joël liet tussendoor zijn mooie resulaten zien, maar was zelf niet echt tevreden, ook over de gebruikte hardware. Focus is en blijft toch lastig bij f/d 2, lange download-tijden van de QHY10 (19 seconden) en kleurenopnamen zijn moeilijk door de Groninger lichtvervuiling. Opnamen van de Hart-, California- en Orionnevel met een H-alpha-, OII- en SII-filter mochten er toch zeker zijn. De technisch onderlegde student gaf ook enkele tips aan het publiek: Sequence Generator Pro voor platesolving, PHD2, PixInsight, een RigRunner (voor kabelmanagement) en voor snelle pooluitlijning: een PoleMaster. Al met al heeft hij in 2 jaar tijd slechts 15 keer alles opgesteld. Te weinig naar zijn zin en sinds 2017 is hij (ook) remote bij AstroCamp in Nerpio, Spanje aan de slag, samen Arie Nagel en Micheal van Doorn. Zijn eigen wensenlijst bestaat uit: een Celestron RASA astrograph, een permanente opstelling op een dakterras of een koepel bij zijn ouders in Onnen (Gr.), zijn rijbewijs halen en beter worden in nabewerken. We zien Joël zeker dus nog terug de komende jaren en wensen hem veel succes toe!

Bekijk deze presentatie door op onderstaande link te klikken (pdf):

20180331-VoorjaarsbijeenkomstOss-JoelKuiper-VanNulTotHyperstar

 

 

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s