Voorjaarsbijeenkomst Oss, za. 31 maart 2018 – Uitreiking J. der KinderenPrijs 2018

Verenigingslid Rob Musquetier (Limmen) was de meest gelukkige man in Oss en omstreken, want hij kreeg deze jaarlijkse aanmoedigingsprijs uitgereikt. Het bestuur had deze keer weinig hoofdbrekens nodig om tot een besluit te komen, want Rob viel op doordat hij zich binnen enkele jaren, met vallen en opstaan, heeft geëvolueerd tot een uitstekend astrofotograaf. Als kind ging hij in de jaren ’70 naar Volkssterrenwacht Simon Stevin in Hoeven en las het boek ‘Sterrenkunde’ van Piet Smolders. Toen werd het lange tijd stil, totdat hij de 2014-film ‘Interstellar’ zag en toen er kwam al snel een HEQ6 montering met een Celestron 6″ in de tuin, opgevolgd door een C11. Er werd gefotografeerd met een gekoelde Canon 60D en de resulaten waren mooi, maar beslist nog niet naar Robs zin. Het moest allemaal veel beter en fraaier kunnen. Zijn honger naar betere resultaten en enthousiasme in de hobby werd verder gevoed door een astrotrip met vrienden naar Zuid-Frankrijk, waar hij onder de indruk was van een échte sterrenhemel. Na een spannend ‘huwelijksboomoverleg’ met zijn vrouw, kwam er een zware metalen zuil op een betonnen voet in de tuin, niet veel later gevolg door een zelfbouw houten sterrenwacht met afrolbaar dak. Een tweede kijker werd een 80 mm APO van TS en niet snel erna werd en een zware, permanente Sky-Watcher EQ8 montering opgesteld met de duokijkers. Erna werd er een CCD-camera met filterwiel en OAG ingezet en Rob showde de bezoekers een keur aan stelsels en nevels op de grote theaterdoek. Ondanks dat hij geen echte aanmoediging nodig heeft, is de felbegeerde verenigingsprijs in uitstekende handen!

Bekijk deze presentatie door op onderstaande link te klikken (pdf):

20180331-VoorjaarsbijeenkomstOss-RobMusquetier-JderKinderenPrijs

 

 

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s