Najaarsbijeenkomst Oss, za. 20 oktober 2018 – Christian van den Berge

Als astrofotograaf zou je ooit onder een werkelijk perfecte sterrenhemel moeten staan, en dan ook nog eens op het zuidelijk halfrond. Christian nam ons mee naar Namibië, waar het Zodiakaal Licht stoorlicht is.Hij is er inmiddels drie keer geweest (in 2015, 2016 en 2017, alle keren op astrofarm ‘Kiripoti’) en vertelde over zijn ervaringen met Nikon spiegelreflexcamera’s (deels gemodificeerd), Nikon objectieven en o.a. een 107 mm APM APO-refractor op de daar gehuurde zware Fornax 51 montering. Voorbereiding is zéér belangrijk als je optimaal wilt scoren in de gelimiteerde (vakantie)tijd. Zelfs een ervaren astrofotograaf maakt wel eens foutjes, waaronder hijzelf in de ISO-instelling (4000 i.p.v. 400 ISO). In 2017 schoot hij voor 12 objecten zo’n 122+ uur aan integratiedata. Hij vulde het scherm met schitterende smulopnamen van vooral Melkweg- en H-alpha-gebieden, soms in meerdere panelen gemaakt, van wel 42 uur aan belichtingstijd! Het nadeel van zo’n spectaculaire hemel, is dat je voorgoed ‘verpest’ bent als je weer in de ‘normale’ condities terug bent. Kijk op http://www.dslr-astrophotography.com voor zijn werk.

Bekijk deze presentatie door op onderstaande link te klikken (pdf):

20181020-NajaarsbijeenkomstOss-Namibie-ChristianVanDenBerge

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s