Najaarsbijeenkomst Oss, za. 20 oktober 2018 – Jac Brosens

Dat Jac is helemaal thuis is in het technisch ontleden van camerasensoren, is ons bekend. Deze keer voelde hij een nieuwe astro duo-smalbandfilter aan de tand van Cyclops Optics (48 mm en zo’n 280 euro). Dit filter laat 2 belangrijke smalbandemissielijnen van 10 nm door: H-alpha (656.3 nm) en O-III (500.7 nm) met een hoge transmissie van circa 90%.Citaat uit zijn presentatie: “Bij smalbandfotografie wordt door het ontbreken van chromatische aberratie minder zware eisen gesteld aan de gebruikte objectieven. Daardoor zijn objectieven die matig geschikt zijn voor het gewone deepskywerk soms goed bruikbaar bij smalbandwerk. Bij gebruik van het duofilter valt dit voordeel weg en de noodzaak van een goede correctie van de chromatische aberratie blijft bestaan. Daardoor is bij gebruik van een refractor bij deze toepassing een apochromaat een noodzaak voor een goed resultaat”. Hij liet ons een serie RGB-praktijkvoorbeelden zien door een 26 cm f/d 4,8 Newton en TMB 92 mm met een Canon 6D van voornamelijk H-alphagebieden, gemaakt vanuit de achtertuin in Zundert. Jacs conclusie: “Dit duo-smalbandfilter is een aanwinst voor de (vooral DSLR-) astrofotograaf. De door de fabrikant toegeschreven prestaties van dit filter blijken in de praktijk waar gemaakt te worden”.

Bekijk deze presentatie door op onderstaande link te klikken (pdf):

20181020-NajaarsbijeenkomstOss-Duosmalbandfilter-JacBrosens

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s