Najaarsbijeenkomst Oss, za. 20 oktober 2018 – Petra van der Meijs

Onze penningmeester houdt van cijfers, ook de wetenschappelijke versies daarvan. Mede daarom zette zij een eigen project op om, in samenwerking met professionele astronomen, fotografische metingen aan variabele sterren te doen en de resultaten te laten publiceren.Als ‘object-of-interest’ koos zij de verandelijke ster RZ Cassiopeia van het Algol-type: Periode:  1.19 dag, duur van de ‘dip’: 4h 53m, magnitudeverloop: 6,18 – 7,72. De verduistering: 20 september 2017, rond 04:00 GMT, opnametijd: van 19 september 23:00 uur  tot 20 september 06:00 uur. Elke 5 minuten werf er een sub van 30 seconden geschoten. Resultaat: 67 bruikbare opnamen, gemaakt met een Canon EF 200 mm telelens. De to-do lijst na het fotograferen van de variabele ster: zoek referentiesterren in de opname  /  Meet de helderheid van elke individuele ster  /  Zoek de catalogusmagnitude op voor elke ster  /  Koppel de gemeten magnitude aan de gecatalogiseerde helderheid  /  Meet de helderheid van het ‘object-of-interest’  /  Gebruik ‘fit to find magnitude’ van het ‘object-of-interest’. Het eindresultaat was in een grafiek gezet en liet een mooie lijn zien die overeen kwam met de voorspelde helderheden, maar toch nog wat ‘eigenaardigheden’ had. Dit kwam waarschijnlijk door een afwijking, te wijten aan een verkeerde tijdsinstelling en dauwvorming op de lens. Al met al een bruikbare actie die zeker een vervolg gaat krijgen.

Bekijk deze presentatie door op onderstaande link te klikken (pdf):

20181020-NajaarsbijeenkomstOss-VariableStars-PetraVanDerMeijs

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s